Yeni müfredat ve soru bankaları ilgili sorular

Eski soru bankalarını kaldıracak mısınız?

Hayır, eski soru bankalarının çözümleri aynı şekilde kalmaya devam edecek. Konuların ve soruların çok büyük bir kısmı değişmediği için bu kitaplar ve çözümleri en iyi ve verimli kaynaklar olmaya devam edecek.


Site ile ilgili sorular

ÇözenAdam nedir, ne işe yarar?

"Üniversiteye hazırlanan öğrencilere destek olmak için kurulmuş bir elektronik eğitim hizmetidir." Bu kapsamda öğrencilerin soru bankalarının çözümlerine anında ulaşmasını sağlayarak üniversite sınavında puanlarını arttırır, zamandan tasarruf sağlar ve düşük maliyeti ile eğitimde fırsat eşitliği tanır.

Öğrencinin yapamadığı soruların çözümlerini öğrenmesi neden önemlidir?

"Yapılamayan bir soru, öğrencinin eksiği olan bir konunun tespit edilmiş halidir." Ağırlıklı olarak yapılabilen soruların tekrar tekrar çözülmesi sınav puanının azalmamasını sağlar. Ancak bu yöntem puan yükseltmek için yeterli değildir. Asıl başarı, öğrencinin çözemediği soruları ihmal etmeden anında öğrenmesi ve takıldığı anda nerede eksiği olduğunu görebilmesiyle gelir.

Peki ÇözenAdam'ın etütten farkı nedir?

"Sürat, fiyat ve kolaylık." ÇözenAdam, öğrencinin çözemediği soruları biriktirmesine gerek kalmadan, ders çalışma ritmi dahilinde öğrenmesini sağlar. Öğrenci etüte gitmek için yollarda vakit kaybetmez ya da hocasına sormak için sıra beklemez. Etütlerden daha ucuz ve hızlı bir hizmet sunmaktadır.

ÇözenAdam'da sorular kimler tarafından çözülüyor?

"Deneyimli dershane hocaları ve matematik bölümü lisans öğrencileri." Deneyimli ekibimiz tarafından dikkatle yapılan çözümler, ardından bir başka ekip tarafından tek tek kontrol edilerek onay sürecimizden geçirilir. Çözümler her seviyeden öğrencinin anlayabileceği şekilde adım adım ve açıklamalı verilmiştir.

Hangi kitapların çözümleri var?

"Çözümleri bulunan kitapların listesine buradan ulaşabilirsiniz." Siteye üye olduğunuz zaman bu kitaplara ve ilerleyen zamanlarda ekleyeceğimiz diğer tüm kitaplara ulaşabileceksiniz. Bize tercih ettiğiniz soru bankalarını ileterek, istediğiniz kitapların öncelikli olarak siteye eklenmesine katkıda da bulunabilirsiniz.

Çözümleri yayınlamanız doğru mu, telif hakkı yok mu?

Ekibimizdeki hocalarımız tarafından sorular çözülmektedir. Özgün çözümler yaptığımız için çözümlerin telif hakkı bize aittir. Bu yüzden yayınlamammızın bir sakıncası bulunmuyor.

Kitapların sorularını görebiliyor muyuz?

"Hayır :(" Sorular yayınevlerine ait. Telif hakları biz de olmadığı için gösteremiyoruz. Çözümlerin telif hakkı bizim olduğu için onları sizinle paylaşabiliyoruz. Ayrıca elinizde kitap yoksa online satın alabileceğiniz sitelerin linkleri de ÇözenAdam'da.

Çözdüğünüz kitaplar hangi yıl basıma ait?

"Kitaplarla ilgili tüm detaylar için kitap listesi linki"

Çözümler videolu mu?

"Hayır, çözümlerimiz yazılı şekildedir." Videolu anlatımın her tür soru için en iyi yöntem olduğunu düşünmüyoruz. Bazı videolar çok uzun, bazı videolar ise kısa olabiliyor. Anladığınız kısımları hemen geçmeniz, takıldığınız kısımları istediğiniz kadar detaylı çalışabilmeniz amacıyla çözümlerimizi adım adım fotoğraf olarak ve yazılı olarak açıklayarak çözdük.

ÇözenAdam mobil uygulaması var mı?

"Henüz yok. Bir an önce gelmesi lazım, haklısınız :)"

Başka hangi kitapları çözmeyi planlıyorsunuz?

"İstediğiniz kitapları söyleyin biz çözelim." Çözeceğimiz kitapları sizin talepleriniz doğrultusunda şekillendiriyoruz. İstediğiniz kitapları bize mesaj bırakabilirsiniz. Yakında ekleyeceğimiz kitaplara buradan ulaşabilirsiniz.


Abonelikle ilgili sorular

Soru çözümlerine ya da SoruTiplerine ücretsiz bakabiliyor muyuz?

"Başlangıç paketi ile ÇözenAdam'ı ücretsiz kullan!" Ücretsiz üyemiz olan herkes başlangıç paketinden yararlanabilmektedir. Başlangıç paketi içerisinde, bedava kullanacağınız günlük çözüm ve SoruTipi bakma krediniz bulunuyor.

Başlangıç paketinde ne zamana kadar kaç soruya bedava bakabilirim?

"Günde 3 soru çözümü ve 2 SoruTipi " Günlük bakma limitiniz 3 soru çözümü ve 2 SoruTipidir. Kullanmadığınız günlerdeki krediniz diğer güne devredilemiyor ama kredileriniz her gün yenileniyor.

Başlangıç paketi bana yetmiyor. Daha fazla çözüme bakmak için ne yapmalıyım?

"Yapmanız gereken Standart ya da PRO aboneliğe geçmek, yani limit satın almak." Tanışma paketinde çözüm ve SoruTipi bakma kotası yeterli gelmiyorsa, limitinizi arttırmak için abone olmalısınız. Standart ve Pro abonelik olarak 2 farklı abonelik seçeneği bulunuyor. Size uygun olanı seçip daha fazla çözüme bakabilirsiniz.

Nasıl abone olacağım? Ücret, ödeme şekli vs

"Ödemeler kredi kartı ya da havale/eft ile gerçekleştirilmektedir." Site üzerinden kredi kartı ile ödeme yapabiliyorsunuz. Kredi kartı kullnamıyorsanız ücretin banka hesabına havale/eft yapabilirsiniz.

Ücreti havale/eft yaparken nelere dikkat etmeliyim?

"Havale/eft yaparken e-postanı yazmış olman önemli." Açıklama bölümüne ÇözenAdam'a girerken kullandığın eposta adresini yazmazsan hesabının açılması gecikebilir. E-posta bilgisi ile hangi kullanıcının ödeme yaptığını kolayca öğrenebiliyoruz.

Güvenlik konusu?

"En güvenli ödeme alt yapısı için Türkiye İş Bankasını seçtik." Güven ve kaliteden taviz vermemek için tahsilat alt yapımızı Türkiye İş Bankası Sanal POS hizmetinin üzerine kurduk. ÇözenAdam'da yapacağınız tüm alışverişler Türkiye İş Bankası üzerinden güvenli bir şekilde tahsil edilecektir. ÇözenAdam ekibi güvenlik ile ilgili her türlü sorunuzu yanıtlamak için daima hazırdır. Bize info@cozenadam.com email adresinden ulaşabilirsiniz.

Ödeme yaptıktan sonra aboneliğim ne zaman başlayacak?

"Anında başlar!" Kredi karı ile ödeme yaptığın andan itibaren seçtiğin pakete aboneliğin başlayacak. Havale/eft ile yapılan ödemelerde ise 1 iş günü sonra başlamış oluyor.

Aboneliğim ne kadar süre devam edecek?

"Seneye Haziran sonuna kadar kadar." LYS sınavına kadar ÇözenAdam'dan yararlanabilirsin. LYS sınavı sonrası aboneliğin otomatik olarak iptal edilecek.

Abonelik paketlerinde ücretler aylık mı, bir seferlik mi?

"Bir kere ödeme yapıyorsun" Abonelik paketlerinde görmüş olduğun ücretler bir kere yapılmaktadır ve LYS sınavına kadar abonelik devam etmektedir.


Sorunlar hakkında

Eksik, hatalı ya da okunaksız soru ile karşılaştım. Düzeltebilir misiniz?

"Tabii ki düzetiriz." Çözümlerin altında bulunan geribildirim butonları sayesinde iyi olmayan çözümleri bildirebilirsiniz. Bu geribildirimleri her hafta düzenli olarak kontrol ediyoruz. Hatalı, eksik ve okunaksız çözümleri doğru ve hızlı bir şekilde siteye koymaya çalışıyoruz.

Hatalı/eksik/okunaksız çözüm olarak bildirdim ama hala düzelmedi. Neden?

"Biraz vakit alabilir ama kesinlikle düzelteceğiz." Eksik hatalı ve okunaksız çözümleri tekrar çözüm sürecine dahil ediyoruz. Çözüm, kontrol, sayısallaştırma ve siteye yükleme aşamalarından geçtiği için sitede yayınlamak biraz vakit alabiliyor.

Çözdüğümüz soru ile benim kitabımdaki soru uyuşmuyor. Neden?

"Basım farkı olabilir." Elindeki kitap ile bizim çözdüğümüz kitap farklı basıma ait olabilir. Kitap listesinden bakarak basım yılını öğrenebilirsin. Eğer kitaplar aynı basım yılına ait ise çözüm hatalı olabilir. Çözümün altında bulunan geri bildirim butonlarından bize hatalı olduğunu bildirebilirsin, en hızlı şekilde doğru çözümü yükleriz.

Email ve telefondan size ulaşabilir miyim?

"Emaillerimizi çok sık kontrol ediyoruz." Mesai saatleri içerisinde ortalama 10 dk da geri dönüş yapıyoruz (Yoğun çalıştığımız durumlarda 1-2 saati bulabiliyor.) Mesai saati dışında attığınız maillere ise 24 saat içerisinde cevaplamaya çalışıyoruz. Acil durumlarda mesai saatleri içerisinde telefonla bize anında ulaşabilirsiniz.